Moda i Uroda

Moda ślubna. Suknie dla najpiękniejszej Panny młodej

Historia sukien ślubnych jest bardzo ciekawa i interesująca. Ubiór Panny młodej nie zawsze był koloru białego. W starożytności w tym uroczystym dniu zakładano suknie w pięknych barwach. Malownicze i różnorodne kolory tkanin symbolizowały szczęście. W Chinach na uroczystość zaślubin zakłada się suknie ślubne, w kolorze żywej czerwieni. Kolor ten w kulturze wschodniej symbolizuje powodzenie, pomyślność w życiu i szczęście.

Moda ślubna ewoluowała od stuleci. Obecnie w naszym kraju i europie kolorem tradycyjnej sukni ślubnej jest biel. Symbolizuje ona czystość, niewinność i dobre serce. Tkaniny we wszystkich odcieniach bieli i wariantach kremowego odcienia są najczęściej wybierane przez krawców i projektantów odzieży do tworzenia najpiękniejszych i unikatowych ślubnych kreacji.

Modę na białe suknie ślubne zapoczątkowała królowa Wielkiej Brytanii, Irlandii i Cesarzowa Indii Wiktoria Hanowerska. Ona pierwsza w dniu swojego ślubu z księciem Albertem założyła piękną, uszytą z delikatnej koronki suknię ślubną w kolorze bieli.

Przed ślubem księżniczki Wiktorii suknie miały różne kolory oprócz czerni. Czerń zarezerwowana jest dla żałobników. W Indiach kreacje ślubne szyte są w kolorze spokojnej eleganckiej zieleni. Sari w odcieniach koloru zielonego symbolizuje płodność.

W epoce średniowiecza strój Panny młodej oznaczał jej pozycję i status społeczny. Kobiety z zamożnych rodzin zakładały suknie ślubne uszyte z bardzo drogich materiałów. Wykorzystywane bogato zdobione i wyszywane tkaniny jedwabne i tkaniny z grubych tkanin jak welwet.

Średniowieczna moda ślubna to oczywiście dodatki z naturalnych futer zwierzęcych. Panny młode pochodzące z uboższych rodzin na uroczystość zaślubin zakładały suknie, w których uczestniczyły w nabożeństwach kościelnych.

Obecnie moda ślubna zachwyca różnorodnością tkanin, wzorów i fasonów. Szyte na miarę cechują się najwyższą jakością. Salony mody ślubnej są licznie odwiedzane przez klientki na całym świecie. Suknie są ogólnodostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Każda z kobiet ma możliwość wyboru tej jedynej i niepowtarzalnej kreacji.

Salony i sprzedawcy akceptują wygodne dla nas formy płatności. Za suknię zapłacić możemy kartą płatniczą lub gotówką przy odbiorze. Suknię ślubną możemy również wypożyczyć.

Projektowane przez renomowanych projektantów odzieży suknie ślubne wprawiają nas w zachwyt. Jedwabne, szyfonowe, koronkowe, gładkie, eleganckie, romantyczne i dopasowane do każdej sylwetki dostępne są w konkurencyjnych cenach.