firmy pogrzebowe kraków
Rodzina

Upamiętnienie życia jest bardzo ważne

Przez wieki pogrzeby były sposobem na uczczenie i upamiętnienie życia tych, którzy odeszli. Jednak w ostatnich latach wiele rodzin zwraca się do profesjonalnych firm o pomoc w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ceremonii pogrzebowej.

Różnorodność usług

Obciążające emocjonalnie mogą być pogrzeby dla członków rodziny i przyjaciół zmarłego, dlatego z wielką starannością takie firmy podchodzą do przygotowań. Oferują różne usługi, w tym ekshumację – na życzenie – jak również kremację lub tradycyjny pochówek.

Istotne czynniki

Przy wyborze między pochówkiem a kremacją firmy pogrzebowe kraków biorą pod uwagę kilka ważnych czynników. Jednym z nich jest koszt, ale również to, co najlepiej pasuje do twoich przekonań religijnych, powinno być zawsze na pierwszym miejscu przy podejmowaniu decyzji o wyborze tych dwóch opcji.

Kremacja coraz bardziej popularna

Kremacja staje się coraz bardziej popularna ze względu na jej opłacalność w porównaniu z pochówkiem, jednak nie zawsze odpowiada życzeniom wszystkich osób lub tradycjom kulturowym w zależności od religii/kultury itp. Sam proces odbywa się w jednym z naszych specjalistycznych zakładów, gdzie wyszkolony operator ostrożnie umieszcza szczątki w piecu, po czym rozpoczyna się ich podróż z powrotem do natury poprzez dym i cząsteczki popiołu uwalniane z komina w wysokiej temperaturze (ponad 1000 stopni Celsjusza). Wkrótce potem może odbyć się nabożeństwo żałobne, jeśli wymagają tego członkowie rodziny/przyjaciele itp.