budowa nowych budynkow mieszkalnych
Budownictwo

W poszukiwaniu niedrogich mieszkań w Krakowie

Jeśli interesują nas nowe mieszkania od dewelopera w Krakowie, a przy tym mamy mocno ograniczone środki, więc chcemy zapłacić jak najmniej, ale przy tym żyć wygodnie, to warto w pierwszej kolejności swoje poszukiwania skierować na Nową Hutę, a nawet Wzgórza Krzesławickie. Bezsprzecznie są to oddalone od centrum rejony, ale równocześnie bardzo atrakcyjne obszary do zamieszkania. Nowe mieszkania zaś tam są wyraźnie tańsze niż w większości innych dzielnic Krakowa.

Własne cztery ściany to cel, do którego dążą chyba wszyscy, bo przecież od zawsze wiadomo, że najlepiej mieszkać na swoim. Można oczywiście mieszkanie równie dobrze wynajmować, ale to raczej na krótsze okresy jak na przykład studia. Któż z nas chciałby całe życie wynajmować mieszkanie? Chyba nikt. Zdecydowanie korzystniejszym, lepszym i dużo bardziej przyszłościowym rozwiązaniem, by nie powiedzieć jedynym na dłuższą metę, jest jednak mieć je na własność. Dodajmy, że pieniądze, które wydajemy na wynajem, możemy przeznaczyć na spłatę kredytu. Pewnie, że spłacanie kredytu to też koszty, ale tym sposobem inwestujemy w naszą własność.

Wracając do tematu, nowe mieszkania, choć z rynku wtórnego też, to niestety trochę luksus, a wszystko przez aktualne ceny mieszkań, powodujące, że nie wszystkich na nie stać. Sporo osób szukając wyjścia z tej trudnej sytuacji sięga po nowe mieszkania oddalone od centrum, które kosztują znacznie mniej. I tym sposobem hasła takie jak czy Nowa Huta nowe mieszkania są coraz częściej wklepywane w wyszukiwarkę. Także frazy nieruchomości mieszkalnych związane z Wzgórzami Krzesławickimi zyskują na popularności.

Jak wyglądają oferty sprzedaży nowych mieszkań w Nowej Hucie i na Wzgórzach Krzesławickich? Przekonajcie się sami przeglądając strony deweloperów oferujących lokale w tych rejonach, których jest naprawdę całkiem dużo. Niższe ceny robią swoje – rośnie popyt, to i automatycznie musi rosnąć podaż, więc siłą rzeczy w miejscach tych powstają kolejne inwestycje mieszkalne.