bateria miedziana nablatowa
Dom i ogród

Baterie miedziane, mosiężne czy szczotkowane

Nie tak dawno chrom był zasadniczo jedynym dostępnym wykończeniem baterii łazienkowych. Teraz dostępne są odważne alternatywy, które zaspokoją każdy gust i każdą kieszeń. Od eleganckich, monochromatycznych stylizacji w czerni i bieli, po cieplejsze metaliczne odcienie, takie jak mosiądz i miedź. Obecnie często można spotkać wanny miedziane i umywalki miedziane. Dekoracyjne baterie mogą zapewnić natychmiastową aktualizację łazienki i sprawić, że przestrzeń będzie się wyróżniać z tłumu.

Czarna bateria z matowym wykończeniem

Matowa czarna bateria w połączeniu z innymi czarnymi akcentami może stanowić nowoczesny akcent w łazience lub kuchni, ale uważaj, nie będzie pasować do każdego stylu pomieszczenia. Baterie w kolorze matowej czerni najlepiej pasują do projektów nowoczesnych, industrialnych lub minimalistycznych. Aby stworzyć spójny wygląd, połącz baterię z innymi matowymi czarnymi detalami, takimi jak okucia do drzwi, okna i akcesoria.

Wykończenia miedziane i mosiężne

Miedziana armatura doda elegancji każdej łazience lub kuchni. Baterie miedziane są tego idealnym przykładem. Zresztą zarówno mosiądz, jak i miedź dobrze pasuje do wielu różnych estetyk, od boho-luksusowych po nowoczesne style country. Aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, wybierz polerowany mosiądz lub miedź w niecodziennych odcieniach.

Zalety

– Połączenie zarówno platerowanych, jak i organicznych wykończeń baterii mosiężnych podkreśli elementy naturalne i ziemiste. Wykończenia organiczne są również bardziej przyjazne dla środowiska.
– Mosiądz jest ciepłym wykończeniem, pasującym do palety naturalnych materiałów. Pozostawiony do zapatynowania tworzy piękny przemysłowy charakter, ale polerowany lub szczotkowany mosiądz jest również piękny i bardzo dobrze komponuje się z czarną stolarką.

Wady

– Mosiądz ma bardzo specyficzny wygląd i może być postrzegany jako zbyt rustykalny lub staromodny, więc nie pasuje do każdego stylu pomieszczenia.
– Może z czasem stracić swój blask, może również stracić swój efekt w przestrzeni, gdy jest nadużywany.

Baterie szczotkowane

Niezależnie od tego, czy jest to nikiel, mosiądz, miedź czy chrom, szczotkowany metal jest świetną opcją dla osób poszukujących ponadczasowego i subtelnego wykończenia i jest dostępny zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych stylach baterii.

Zalety

– Współczesne i profesjonalne odcienie do klasycznej łazienki.
– Szczotkowana bateria ma naturalne powinowactwo z innymi matowymi i naturalnymi wykończeniami i nie pozostawia łatwo śladów!
– Szczotkowane wykończenie jest subtelne, więc istnieje szansa, że nie będzie tak jaskrawe i będzie się wyróżniać w łazience. Szczotkowane różowe złoto lub brąz mogą temu zaradzić i nadać łazience czynnik, którego szukasz.