czas szybko plynie w escape roomie
Technika

Escape room – propozycja na jesienne dni

Pochmurne i nienapawające optymizmem jesienne dni wcale nie muszą oznaczać nudy. Jeżeli chcemy spędzić ciekawie czas, a dodatkowo przeżyć atrakcyjną i pełną wrażeń przygodę, warto zdecydować się na popołudnie w pokoju zagadek, gdzie toczy się gra escape room.

Pokój zagadek to nowa, ale bardzo popularna rozrywka. Zasady gry są proste. Minimum dwuosobowa, a z reguły maksimum dziesięcioosobowa, grupa wchodzi do tajemniczego pokoju. Mistrz tajemnicy wprowadza uczestników w klimat zagadki, a następnie zamyka drzwi. Od tej pory zegar zaczyna odliczać czas, a uwięzieni w środku gracze muszą się uwolnić, rozwiązując wszystkie zagadki w określonym czasie. W zależności od lokalu escape room gracze mają na ten cel do dyspozycji od 60 do 90 minut. Gra escape room wymaga współpracy i logicznego myślenia, co trzeba wyraźnie podkreślić. Działając na własną rękę nie uda się rozwikłać stojących przed graczami łamigłówek.

Popularność escape roomów sprawia, że ich właściciele prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej realistycznych pokoi. Ich wystrój jest dopracowany, a grze towarzyszą efekty świetlne i dźwiękowe, co jeszcze bardziej wprowadza w klimat zabawy. Nieważne, czy jest się wielbicielem horrorów, pasjonatem historii czy fanem kryminałów – oferta pokoi zagadek jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie.

Miastem, które zdecydowanie znajduje się w czołówkach rankingów ilości escape roomów, jest Kraków. Wielbiciele pokoi zagadek mają do dyspozycji prawie 40 pokoi o różnej tematyce. Przed wyborem pokoju warto zapoznać się z jego opisem, kategorią wiekową uczestników i stopniem trudności zagadek.

Ten escape room w Krakowie (strona www: http://www.lostroom.pl/) to przykład świetnej rozrywki. Lokal zapewnia doskonałą zabawę i dawkę adrenaliny. Kiedy zamykają się drzwi pokoju i uczestnicy wciągną się w klimat zabawy – czas mija tutaj bardzo szybko.