w wynajetym obiektywie
Technika

Oferta wypożyczalni sprzętu filmowego

Produkcja dobrego materiału filmowego naprawdę nie jest prostą rzeczą. Oprócz odpowiedniego pomysłu potrzebny jest niestety także sprzęt wysokiej jakości. Ceny zakupu odpowiednich kamer często przyprawiają zwykłego zjadacza chleba o ból głowy. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości wypożyczenia sprzętu. Wypożyczalnie oprócz wypożyczania kamer umożliwiają także wynajem sprzętu filmowego niezbędnego do kręcenia odpowiednio dobrych ujęć.

Wypożyczalnia sprzętu filmowego to placówka mająca w ofercie także między innymi lampy, statywy, obiektywy czy sprzęt dźwiękowy. Co więcej, dla poprawy efektów oraz samego urozmaicenia można zdecydować się również na filmowanie dronem. Część wypożyczalni kamer oraz innych urządzeń niezbędnych dla filmowca ma w asortymencie drony, natomiast w tym wypadku warto skorzystać z firmy skoncentrowanej stricte na wypożyczaniu dronów, ponieważ oprócz wynajęcia sprzętu oferują one także profesjonalną obsługę urządzeń latających.

Filmowanie dronem z obsługą, to oczywiście doskonała propozycja, ale tym nie zajmiemy się już na własną rękę i będzie to kosztować wyraźne więcej niż samo wypożyczenie drona. Obecnie na rynku polskim istnieje dużo firm, które oferują takie usługi, a ceny podawane są za jeden dzień zdjęciowy z wykorzystaniem drona i oscylują wokół 1500 PLN/dzień.

Przybliżone stawki za wynajem sprzętu filmowego Kraków – www.RentGrandfox.pl są następujące:
– kamera 200-300 PLN/dzień za 1 sztukę,
– aparat 150-250 PLN/dzień za 1 sztukę,
– obiektyw 50-100 PLN/dzień za 1 sztukę,
– oświetlenie 50-200 PLN/dzień za 1 sztukę,
– statyw 50-150 PLN/ dzień za 1 sztukę,
– dron 1500 PLN/dzień za 1 sztukę wraz z operatorem.

Wszystkie stawki określane są indywidualnie, co obowiązuje niemal w każdej z wypożyczalni, a cena zależy przede wszystkim od modelu oferowanego sprzętu, ale też czasu najmu czy ilości wynajmowanego sprzętu. Podane wyżej przykładowe ceny są cenami netto, czyli należy do nich doliczyć podatek.